TACOSAUS MEDIUM
230 gr
En medium sterk tacosaus som passer veldig godt til taco og andre meksikanske retter. Kan også brukes som dip til nacho eller tortilla chips.
Varenummer: 823716 | EPD-nummer: 823716 | GTIN: 07311041022641
Varenummer: 823716
EPD-nummer: 823716
GTIN: 07311041022641
PRODUSENT: Unil AS
VAREMERKE: FIRST PRICE
916 produkter i databasen
Ingredienser
Vann, tomat 22 % [tomater, syre E330], tomatpuré 15 %, løk, grønn chili 8 %, jalapeño 2,5 %, eddik, modifisert maisstivelse, salt, krydder [paprika, cayennepepper, chili], sukker, antioksidant E300, spisskummenekstrakt, naturlig hvitløksaroma.
Allergener
|
|
|
|
|---|---|---|
| Gluten |
|
|
| Skalldyr |
|
|
| Egg |
|
|
| Fisk |
|
|
| Peanøtter |
|
|
| Soya |
|
|
| Melk |
|
|
| Nøtter |
|
|
| Selleri |
|
|
| Sennep |
|
|
| Sesamfrø |
|
|
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
|
| Lupin |
|
|
| Bløtdyr |
|
| Allergen | ||
|---|---|---|
| Gluten |
|
Nei |
| Skalldyr |
|
Nei |
| Egg |
|
Nei |
| Fisk |
|
Nei |
| Peanøtter |
|
Nei |
| Soya |
|
Nei |
| Melk |
|
Nei |
| Nøtter |
|
Nei |
| Selleri |
|
Nei |
| Sennep |
|
Nei |
| Sesamfrø |
|
Nei |
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
Nei |
| Lupin |
|
Nei |
| Bløtdyr |
|
Nei |
Merk at all allergeninformasjon må brukes med varsomhet og kun forstås som veiledende.
Den som tilbereder/serverer mat til en allergiker må alltid lese varens/pakningens ingrediensliste nøye.
Matinfo er ikke ansvarlig for eventuelle feil eller mangler i den oppgitte informasjonen.
Næringsinnhold
Pr. 100 gram.
| Energi | 195 kJ/ 46 kcal |
| Fett | 0,20 g |
| hvorav | |
| - Mettede fettsyrer | 0,10 g |
| Karbohydrat | 9,00 g |
| hvorav | |
| - Sukkerarter | 5,50 g |
| - Stivelse | 3,50 g |
| Kostfiber | 1,80 g |
| Protein | 1,20 g |
| Salt | 1,00 g |
| * av daglig referanse inntak | |
Produktinformasjon
| Opprinnelsesland | Belgia |
| Opphavsland | |
| Varegruppe | Lagringstabile kombinasjonsmåltider |
| Varenummer | 823716 |
| EPD-nummer | 823716 |
| GTIN | 07311041022641 |
| GTIN2 | 27311041022645 |
| GTIN3 | 67311041022643 |
| Opprettet dato | 24.10.2025 |
| Oppdatert dato | 27.03.2026 |
Oppbevaring
| Temperatur, min | 18 grader (C) |
| Temperatur, max. | 25 grader (C) |
| Holdbarhet, total | 1080 dager |
| Holdbarhet, min. antall dager fra levering til sluttbruker/kjøkken | 50 dager |
| Lagringsgrad | |
| Holdbarhet etter åpning (kjøl og frysevarer) | Ikke oppgitt |
| Holdbarhet etter tining (fryste varer) | Ikke oppgitt |

















