Beurre Blanc Saus, Pulver 6x1kg
Denne klassiske franske sausen er nå tilgjengelig i en enkel og praktisk form som sparer tid og gir konsistente resultater Fordeler: En autentisk smørsaus på bare noen få minutter. Perfekt balansert med smør, hvitvin og sjalottløk. Rik og kremete konsistens som passer utmerket til fisk og sjømat. Ideelt for travle storkjøkken som trenger pålitelige løsninger som gir likt resultat hver gang uansett hvem som lager maten Enkel å tilberede, tilsett kun smør og vann. 6 F-pk i D-PK. 1 kg pulver gir ca 13,5L ferdig saus.
Varenummer: | EPD-nummer: 6729263 | GTIN: 03011360045539
Varenummer:
EPD-nummer: 6729263
GTIN: 03011360045539
PRODUSENT: Unilever FoodSolution
VAREMERKE: KNORR
101 produkter i databasen
Ingredienser
Modifisert stivelse, salt, maltodekstrin, sjalottløk 12%, aromaer (inneholder bygg), hvitvins ekstrakt 4,5%, syre (sitronsyre), fortykningsmiddel (guargummi), fargestoff (karotener)
Allergener
|
|
|
|
|---|---|---|
|
Gluten
Bygg |
|
|
| Skalldyr |
|
|
| Egg |
|
|
| Fisk |
|
|
| Peanøtter |
|
|
| Soya |
|
|
| Melk |
|
|
| Nøtter |
|
|
| Selleri |
|
|
| Sennep |
|
|
| Sesamfrø |
|
|
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
|
| Lupin |
|
|
| Bløtdyr |
|
| Allergen | ||
|---|---|---|
|
Gluten
Bygg |
|
Ja |
| Skalldyr |
|
Nei |
| Egg |
|
Nei |
| Fisk |
|
Nei |
| Peanøtter |
|
Nei |
| Soya |
|
Nei |
| Melk |
|
Nei |
| Nøtter |
|
Nei |
| Selleri |
|
Nei |
| Sennep |
|
Nei |
| Sesamfrø |
|
Nei |
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
Nei |
| Lupin |
|
Nei |
| Bløtdyr |
|
Nei |
Merk at all allergeninformasjon må brukes med varsomhet og kun forstås som veiledende.
Den som tilbereder/serverer mat til en allergiker må alltid lese varens/pakningens ingrediensliste nøye.
Matinfo er ikke ansvarlig for eventuelle feil eller mangler i den oppgitte informasjonen.
Næringsinnhold
Pr. 100 gram.
| Energi | 729 kJ/ 174 kcal |
| Fett | 17,00 g |
| hvorav | |
| - Mettede fettsyrer | 11,00 g |
| Karbohydrat | 5,80 g |
| hvorav | |
| - Sukkerarter | 0,60 g |
| Protein | 0,50 g |
| Salt | 1,10 g |
| * av daglig referanse inntak | |
Produktinformasjon
| Opprinnelsesland | Tyskland |
| Opphavsland | Tyskland |
| Varegruppe | |
| Varenummer | |
| EPD-nummer | 6729263 |
| GTIN | 03011360045539 |
| GTIN2 | 3011364553030 |
| GTIN3 | |
| Opprettet dato | 03.09.2025 |
| Oppdatert dato | 05.09.2025 |
Oppbevaring
| Temperatur, min | 5 grader (C) |
| Temperatur, max. | 25 grader (C) |
| Holdbarhet, total | 366 dager |
| Holdbarhet, min. antall dager fra levering til sluttbruker/kjøkken | 122 dager |
| Lagringsgrad | |
| Holdbarhet etter åpning (kjøl og frysevarer) | Ikke oppgitt |
| Holdbarhet etter tining (fryste varer) | Ikke oppgitt |

















