Crispy Nochicken Burger 1.8kg The Vegetarian Butcher
1,8 kg
Veganske Crispy NoChicken Burger fra The Vegetarian Butcher er det perfekte plantebaserte alternativet for dine kyllingburgere. Burgeren har en sprø panert overflate og samme smak, struktur og utseende du er vant med fra en vanlig panert kyllingburger. Et klimavennlig valg. The Vegetarian Butcher ble grunnlagt av nederlandske Jaap Korteweg, også kalt «Butcher of the Future». Niende generasjon bonde før han ble vegetarianer. Men han savnet smaken av animalsk kjøtt. Faktisk så mye at han gjorde det til sin livsoppgave å utvikle plantebasert kjøtt som både smaker, føles og ser ut som tradisjonelt kjøtt. Og han har lykkes. Smak selv!
Varenummer: 68655210 | EPD-nummer: 5916770 | GTIN: 08720182103260
Varenummer: 68655210
EPD-nummer: 5916770
GTIN: 08720182103260
PRODUSENT: Unilever FoodSolution
VAREMERKE: THE VEGETARIAN BUTCHER
5 produkter i databasen
Ingredienser
Ingredienser: Planteproteinbasert struktur 50% (vann, SOYAPROTEIN, HVETEGLUTEN, potetstivelse), HVETEMEL, vann, vegetabilske oljer (raps, solsikke), fiber (bambus, psyllium frøskall, HAVRE), stivelse (tapioka, HVETE), fortykningsmiddel (methylcellulose), salt, naturlige aromaer, HVETEGLUTEN, gjærekstrakt, surhetsregulerende middel (kaliumacetat), glukose, bakepulver (diphosphater, natriumcarbonater), eddik, sukker, gjær, syre (sitronsyre), krydder og krydderurter, krydder- og urteekstrakter (SELLERI), løkpulver, hvitløkspulver, jern, vitamin B12. Kan inneholde bygg, sennep og sesamfrø.
Allergener
|
|
|
|
|---|---|---|
|
Gluten
Hvete, Havre |
|
|
| Skalldyr |
|
|
| Egg |
|
|
| Fisk |
|
|
| Peanøtter |
|
|
| Soya |
|
|
| Melk |
|
|
| Nøtter |
|
|
| Selleri |
|
|
| Sennep |
|
|
| Sesamfrø |
|
|
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
|
| Lupin |
|
|
| Bløtdyr |
|
| Allergen | ||
|---|---|---|
|
Gluten
Hvete, Havre |
|
Ja |
| Skalldyr |
|
Nei |
| Egg |
|
Nei |
| Fisk |
|
Nei |
| Peanøtter |
|
Nei |
| Soya |
|
Ja |
| Melk |
|
Nei |
| Nøtter |
|
Nei |
| Selleri |
|
Ja |
| Sennep |
|
Nei |
| Sesamfrø |
|
Nei |
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
Nei |
| Lupin |
|
Nei |
| Bløtdyr |
|
Nei |
Produktet kan inneholde spor av: Gluten (Bygg), Sesamfrø og Sennep
Merk at all allergeninformasjon må brukes med varsomhet og kun forstås som veiledende.
Den som tilbereder/serverer mat til en allergiker må alltid lese varens/pakningens ingrediensliste nøye.
Matinfo er ikke ansvarlig for eventuelle feil eller mangler i den oppgitte informasjonen.
Næringsinnhold
Pr. 100 gram.
| Energi | 1 005 kJ/ 240 kcal |
| Fett | 16,00 g |
| hvorav | |
| - Mettede fettsyrer | 1,10 g |
| Karbohydrat | 13,00 g |
| hvorav | |
| - Sukkerarter | 1,30 g |
| Protein | 8,80 g |
| Salt | 1,20 g |
| * av daglig referanse inntak | |
Produktinformasjon
| Opprinnelsesland | Nederland |
| Opphavsland | Nederland |
| Varegruppe | |
| Varenummer | 68655210 |
| EPD-nummer | 5916770 |
| GTIN | 08720182103260 |
| GTIN2 | 8720182103277 |
| GTIN3 | |
| Opprettet dato | 03.01.2022 |
| Oppdatert dato | 11.10.2022 |
Oppbevaring
| Temperatur, min | -30 grader (C) |
| Temperatur, max. | -18 grader (C) |
| Holdbarhet, total | 300 dager |
| Holdbarhet, min. antall dager fra levering til sluttbruker/kjøkken | 100 dager |
| Lagringsgrad | |
| Holdbarhet etter åpning (kjøl og frysevarer) | 3 dager |
| Holdbarhet etter tining (fryste varer) | 3 dager |
Tilberedning
| Stekes | Tilberedning: Panne: Stek. helst opptinte. på hver side i olje på middels varme til de er gylne. Oppbevares ved -18 °C eller kaldere. Oppbevares på kjøl etter opptining og brukes innen 3 dager. Må ikke fryses igjen etter opptining. Skal oppvarmes inntil rykende varm. |

















