Violife Creamy Original Flavour 3kg
3 kg
Et plantebasert kremostalternativ, med mild smak og kremet tekstur. Lett å smøre på brødskiver og bagels eller røre inn i en pasta eller til en kremet dessert. Bruk akkurat som vanlig kremost i alle kalde bruksområder. 100 % vegansk og fri for melk, laktose, soya, gluten, nøtter og konserveringsmidler.
Varenummer: | EPD-nummer: 6767198 | GTIN: 05202390017643
Varenummer:
EPD-nummer: 6767198
GTIN: 05202390017643
PRODUSENT: Unilever FoodSolution
VAREMERKE: Violife
5 produkter i databasen
Ingredienser
vann, kokosolje 29%, stivelse, bambusfiber, modifisert stivelse, linseprotein, havsalt, dekstrose, fortykningsmiddel: johannesbrødkjernemel, surhetsregulerende middel: melkesyre, aromaer, farge: betakaroten, olivenekstrakt, vitamin B12.
Allergener
|
|
|
|
|---|---|---|
| Gluten |
|
|
| Skalldyr |
|
|
| Egg |
|
|
| Fisk |
|
|
| Peanøtter |
|
|
| Soya |
|
|
| Melk |
|
|
| Nøtter |
|
|
| Selleri |
|
|
| Sennep |
|
|
| Sesamfrø |
|
|
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
|
| Lupin |
|
|
| Bløtdyr |
|
| Allergen | ||
|---|---|---|
| Gluten |
|
Nei |
| Skalldyr |
|
Nei |
| Egg |
|
Nei |
| Fisk |
|
Nei |
| Peanøtter |
|
Nei |
| Soya |
|
Nei |
| Melk |
|
Nei |
| Nøtter |
|
Nei |
| Selleri |
|
Nei |
| Sennep |
|
Nei |
| Sesamfrø |
|
Nei |
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
Nei |
| Lupin |
|
Nei |
| Bløtdyr |
|
Nei |
Merk at all allergeninformasjon må brukes med varsomhet og kun forstås som veiledende.
Den som tilbereder/serverer mat til en allergiker må alltid lese varens/pakningens ingrediensliste nøye.
Matinfo er ikke ansvarlig for eventuelle feil eller mangler i den oppgitte informasjonen.
Næringsinnhold
Pr. 100 gram.
| Energi | 1 196 kJ/ 286 kcal |
| Fett | 29,00 g |
| hvorav | |
| - Mettede fettsyrer | 26,00 g |
| Karbohydrat | 7,40 g |
| hvorav | |
| - Sukkerarter | 0,90 g |
| Protein | 0,50 g |
| Salt | 1,00 g |
| Vitamin B12 | 2,50 µg (100% *) |
| * av daglig referanse inntak | |
Produktinformasjon
| Opprinnelsesland | Hellas |
| Opphavsland | Hellas |
| Varegruppe | |
| Varenummer | |
| EPD-nummer | 6767198 |
| GTIN | 05202390017643 |
| GTIN2 | 8719200198012 |
| GTIN3 | |
| Opprettet dato | 15.05.2025 |
| Oppdatert dato | 15.05.2025 |
Oppbevaring
| Temperatur, min | 2 grader (C) |
| Temperatur, max. | 8 grader (C) |
| Holdbarhet, total | 365 dager |
| Holdbarhet, min. antall dager fra levering til sluttbruker/kjøkken | 192 dager |
| Lagringsgrad | |
| Holdbarhet etter åpning (kjøl og frysevarer) | 7 dager |
| Holdbarhet etter tining (fryste varer) | Ikke oppgitt |

















