Mortadella m/Pistasje 2x 6 kg ca
Mortadella eller mortadella di Bologna er en pølse som er kokt og inneholder pistasjenøtter (diameter 220mm) Mortadella er en italiensk pølse laget av finmalt svinekjøtt, fett, og krydder. Den er en av de eldste kjøttpåleggene i Italia og har blitt produsert i regionen Emilia-Romagna i flere århundrer. Tradisjonelt er mortadella laget av svinekjøtt (vanligvis fra en spesiell svineart kalt «mora romagnola»), fett, salt, pepper og andre krydder. Kjøttet og fettet males grundig sammen før de blir blandet med krydder og fylt i en stor tarm.
Varenummer: 801836 | EPD-nummer: | GTIN: 97059368018369
Varenummer: 801836
EPD-nummer:
GTIN: 97059368018369
PRODUSENT: Wulff & Co AS
VAREMERKE: Wulff & Co
1761 produkter i databasen
Ingredienser
svinekjøtt, salt, sukrose, krydder (hvitt pepper, svart pepper, hvitløk), naturlige smaker, antioksidant E301, konserveringsmiddel E250
Allergener
|
|
|
|
|---|---|---|
| Gluten |
|
|
| Skalldyr |
|
|
| Egg |
|
|
| Fisk |
|
|
| Peanøtter |
|
|
| Soya |
|
|
| Melk |
|
|
| Nøtter |
|
|
| Selleri |
|
|
| Sennep |
|
|
| Sesamfrø |
|
|
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
|
| Lupin |
|
|
| Bløtdyr |
|
| Allergen | ||
|---|---|---|
| Gluten |
|
Nei |
| Skalldyr |
|
Nei |
| Egg |
|
Nei |
| Fisk |
|
Nei |
| Peanøtter |
|
Nei |
| Soya |
|
Nei |
| Melk |
|
Nei |
| Nøtter |
|
Nei |
| Selleri |
|
Nei |
| Sennep |
|
Nei |
| Sesamfrø |
|
Nei |
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
Nei |
| Lupin |
|
Nei |
| Bløtdyr |
|
Nei |
Merk at all allergeninformasjon må brukes med varsomhet og kun forstås som veiledende.
Den som tilbereder/serverer mat til en allergiker må alltid lese varens/pakningens ingrediensliste nøye.
Matinfo er ikke ansvarlig for eventuelle feil eller mangler i den oppgitte informasjonen.
Næringsinnhold
Pr. 100 gram.
| Energi | 1 212 kJ/ 290 kcal |
| Fett | 25,00 g |
| hvorav | |
| - Mettede fettsyrer | 6,30 g |
| Karbohydrat | 1,90 g |
| hvorav | |
| - Sukkerarter | 0,80 g |
| Protein | 15,00 g |
| Salt | 2,60 g |
| * av daglig referanse inntak | |
Produktinformasjon
| Opprinnelsesland | Italia |
| Opphavsland | Italia |
| Varegruppe | |
| Varenummer | 801836 |
| EPD-nummer | |
| GTIN | 97059368018369 |
| GTIN2 | |
| GTIN3 | |
| Opprettet dato | 13.08.2025 |
| Oppdatert dato | 13.08.2025 |
Oppbevaring
| Temperatur, min | Ikke oppgitt |
| Temperatur, max. | Ikke oppgitt |
| Holdbarhet, total | Ikke oppgitt |
| Holdbarhet, min. antall dager fra levering til sluttbruker/kjøkken | Ikke oppgitt |
| Lagringsgrad | |
| Holdbarhet etter åpning (kjøl og frysevarer) | Ikke oppgitt |
| Holdbarhet etter tining (fryste varer) | Ikke oppgitt |

















