Syltet reddik,Takuan 500g/pk(20st i krt)
Takuan er en klassisk japansk syltet reddik, laget av daikon – en stor, mild og saftig reddik som er blitt langtidssyltet med eddik, sukker og krydder. Resultatet er en knasende sprø, gyllengul grønnsak med en balansert smak av sødme, salt og syre. Dette er en populær siderett i det japanske kjøkkenet, og benyttes ofte i bento-bokser, sushi, donburi og som tilbehør til stekt ris og grillmat. Takuan er ikke bare et smakfullt element – den bidrar med tekstur, farge og friskhet i måltidet, og fungerer også som en naturlig gane-renser.
Varenummer: 962416 | EPD-nummer: | GTIN: 97059369624163
Varenummer: 962416
EPD-nummer:
GTIN: 97059369624163
PRODUSENT: Wulff & Co AS
VAREMERKE: Wulff & Co
1761 produkter i databasen
Ingredienser
Reddik
Allergener
|
|
|
|
|---|---|---|
| Gluten |
|
|
| Skalldyr |
|
|
| Egg |
|
|
| Fisk |
|
|
| Peanøtter |
|
|
| Soya |
|
|
| Melk |
|
|
| Nøtter |
|
|
| Selleri |
|
|
| Sennep |
|
|
| Sesamfrø |
|
|
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
|
| Lupin |
|
|
| Bløtdyr |
|
| Allergen | ||
|---|---|---|
| Gluten |
|
Nei |
| Skalldyr |
|
Nei |
| Egg |
|
Nei |
| Fisk |
|
Nei |
| Peanøtter |
|
Nei |
| Soya |
|
Nei |
| Melk |
|
Nei |
| Nøtter |
|
Nei |
| Selleri |
|
Nei |
| Sennep |
|
Nei |
| Sesamfrø |
|
Nei |
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
Nei |
| Lupin |
|
Nei |
| Bløtdyr |
|
Nei |
Merk at all allergeninformasjon må brukes med varsomhet og kun forstås som veiledende.
Den som tilbereder/serverer mat til en allergiker må alltid lese varens/pakningens ingrediensliste nøye.
Matinfo er ikke ansvarlig for eventuelle feil eller mangler i den oppgitte informasjonen.
Næringsinnhold
Pr. 100 gram.
| Energi | 335 kJ/ 80 kcal |
| Fett | 0,50 g |
| hvorav | |
| - Mettede fettsyrer | 0,00 g |
| Karbohydrat | 18,00 g |
| hvorav | |
| - Sukkerarter | 15,00 g |
| Protein | 1,00 g |
| Salt | 2,00 g |
| * av daglig referanse inntak | |
Produktinformasjon
| Opprinnelsesland | Sør-Korea |
| Opphavsland | Sør-Korea |
| Varegruppe | |
| Varenummer | 962416 |
| EPD-nummer | |
| GTIN | 97059369624163 |
| GTIN2 | 17090030411280 |
| GTIN3 | |
| Opprettet dato | 24.06.2025 |
| Oppdatert dato | 18.12.2025 |
Oppbevaring
| Temperatur, min | Ikke oppgitt |
| Temperatur, max. | Ikke oppgitt |
| Holdbarhet, total | Ikke oppgitt |
| Holdbarhet, min. antall dager fra levering til sluttbruker/kjøkken | Ikke oppgitt |
| Lagringsgrad | |
| Holdbarhet etter åpning (kjøl og frysevarer) | Ikke oppgitt |
| Holdbarhet etter tining (fryste varer) | Ikke oppgitt |

















