Mel Tiop 0 W450 Oro puro 12,5kg
Dette er et ekstra sterkt italiensk Tipo 0-hvetemel med en W-verdi på 450, noe som betyr at det har høy glutenstyrke og tåler lange heveprosesser. Navnet Oro Puro (“rent gull”) reflekterer melens premiumkvalitet, med nøye utvalgte hvetevarianter malt for å bevare både smak og bakeegenskaper. W450 gjør melet ideelt til gjærbakst som krever lang fermentering, for eksempel surdeigsbrød, panettone, colomba, babka, focaccia og pizza med høy hydrering.
Varenummer: 903235 | EPD-nummer: | GTIN: 97059369032357
Varenummer: 903235
EPD-nummer:
GTIN: 97059369032357
PRODUSENT: Wulff & Co AS
VAREMERKE: Wulff & Co
1623 produkter i databasen
Ingredienser
Hvetemel
Allergener
|
|
|
|
|---|---|---|
|
Gluten
Hvete |
|
|
| Skalldyr |
|
|
| Egg |
|
|
| Fisk |
|
|
| Peanøtter |
|
|
| Soya |
|
|
| Melk |
|
|
| Nøtter |
|
|
| Selleri |
|
|
| Sennep |
|
|
| Sesamfrø |
|
|
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
|
| Lupin |
|
|
| Bløtdyr |
|
| Allergen | ||
|---|---|---|
|
Gluten
Hvete |
|
Ja |
| Skalldyr |
|
Nei |
| Egg |
|
Nei |
| Fisk |
|
Nei |
| Peanøtter |
|
Nei |
| Soya |
|
Nei |
| Melk |
|
Nei |
| Nøtter |
|
Nei |
| Selleri |
|
Nei |
| Sennep |
|
Nei |
| Sesamfrø |
|
Nei |
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
Nei |
| Lupin |
|
Nei |
| Bløtdyr |
|
Nei |
Merk at all allergeninformasjon må brukes med varsomhet og kun forstås som veiledende.
Den som tilbereder/serverer mat til en allergiker må alltid lese varens/pakningens ingrediensliste nøye.
Matinfo er ikke ansvarlig for eventuelle feil eller mangler i den oppgitte informasjonen.
Næringsinnhold
Pr. 100 gram.
| Energi | 1 480 kJ/ 354 kcal |
| Fett | 1,50 g |
| hvorav | |
| - Mettede fettsyrer | 0,30 g |
| Karbohydrat | 70,00 g |
| hvorav | |
| - Sukkerarter | 1,50 g |
| Protein | 14,00 g |
| Salt | 0,00 g |
| * av daglig referanse inntak | |
Produktinformasjon
| Opprinnelsesland | Italia |
| Opphavsland | Italia |
| Varegruppe | |
| Varenummer | 903235 |
| EPD-nummer | |
| GTIN | 97059369032357 |
| GTIN2 | |
| GTIN3 | |
| Opprettet dato | 13.08.2025 |
| Oppdatert dato | 13.08.2025 |
Oppbevaring
| Temperatur, min | Ikke oppgitt |
| Temperatur, max. | Ikke oppgitt |
| Holdbarhet, total | Ikke oppgitt |
| Holdbarhet, min. antall dager fra levering til sluttbruker/kjøkken | Ikke oppgitt |
| Lagringsgrad | |
| Holdbarhet etter åpning (kjøl og frysevarer) | Ikke oppgitt |
| Holdbarhet etter tining (fryste varer) | Ikke oppgitt |

















