SAVOIARDI LADYFINGERS ANTICO 200 G(15 stk krt)
Savoiardi, også kjent som ladyfingers, er lette og luftige kjeks med en sprø utside og en myk, svampete kjerne. De er tradisjonelt laget med egg, sukker og mel, og har en mild sødme som gjør dem ideelle til desserter. Disse klassiske italienske kjeksene er spesielt kjent for sin rolle i Tiramisu, men de kan også brukes i andre desserter som Charlotte-kake, trifle eller serveres enkelt med kaffe eller varm sjokolade.
Varenummer: 967309 | EPD-nummer: | GTIN: 97059369673093
Varenummer: 967309
EPD-nummer:
GTIN: 97059369673093
PRODUSENT: Wulff & Co AS
VAREMERKE: Wulff & Co
1623 produkter i databasen
Ingredienser
Hvetemel, sukker, egg 26%, hevemidler (natriumkarbonatsyre, ammonium karbonatsyre), glukosesirup, naturlige smaksstoffer, salt.
Allergener
|
|
|
|
|---|---|---|
|
Gluten
Hvete |
|
|
| Skalldyr |
|
|
| Egg |
|
|
| Fisk |
|
|
| Peanøtter |
|
|
| Soya |
|
|
| Melk |
|
|
| Nøtter |
|
|
| Selleri |
|
|
| Sennep |
|
|
| Sesamfrø |
|
|
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
|
| Lupin |
|
|
| Bløtdyr |
|
| Allergen | ||
|---|---|---|
|
Gluten
Hvete |
|
Ja |
| Skalldyr |
|
Nei |
| Egg |
|
Nei |
| Fisk |
|
Nei |
| Peanøtter |
|
Nei |
| Soya |
|
Nei |
| Melk |
|
Nei |
| Nøtter |
|
Nei |
| Selleri |
|
Nei |
| Sennep |
|
Nei |
| Sesamfrø |
|
Nei |
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
Nei |
| Lupin |
|
Nei |
| Bløtdyr |
|
Nei |
Merk at all allergeninformasjon må brukes med varsomhet og kun forstås som veiledende.
Den som tilbereder/serverer mat til en allergiker må alltid lese varens/pakningens ingrediensliste nøye.
Matinfo er ikke ansvarlig for eventuelle feil eller mangler i den oppgitte informasjonen.
Næringsinnhold
Pr. 100 gram.
| Energi | 1 599 kJ/ 382 kcal |
| Fett | 3,80 g |
| hvorav | |
| - Mettede fettsyrer | 1,10 g |
| Karbohydrat | 77,00 g |
| hvorav | |
| - Sukkerarter | 42,00 g |
| Protein | 8,50 g |
| Salt | 0,25 g |
| * av daglig referanse inntak | |
Produktinformasjon
| Opprinnelsesland | Italia |
| Opphavsland | Italia |
| Varegruppe | |
| Varenummer | 967309 |
| EPD-nummer | |
| GTIN | 97059369673093 |
| GTIN2 | |
| GTIN3 | |
| Opprettet dato | 26.03.2025 |
| Oppdatert dato | 26.03.2025 |
Oppbevaring
| Temperatur, min | Ikke oppgitt |
| Temperatur, max. | Ikke oppgitt |
| Holdbarhet, total | Ikke oppgitt |
| Holdbarhet, min. antall dager fra levering til sluttbruker/kjøkken | Ikke oppgitt |
| Lagringsgrad | |
| Holdbarhet etter åpning (kjøl og frysevarer) | Ikke oppgitt |
| Holdbarhet etter tining (fryste varer) | Ikke oppgitt |

















