Storfe Wagyu kjøttfett NAM
Luksuriøst og smaksrikt fett fra wagyu-storfe – ideelt som smaksforsterker og fettkilde i gastronomisk matlaging. Dette er rent kjøttfett fra wagyu storfe av A4/A5-kvalitet fra Namibia, kjent for sin høye marmorering og unike smak. Fettet er høstet fra utsøkte stykningsdeler, og egner seg spesielt godt til steking, konfit, sausbase og som smakstilsetning i farseprodukter, ramen eller gourmetburgere. Det gir en særegen rik og nøtteaktig aroma, og smelter ved lavere temperatur enn vanlig storfefett, noe som gir en silkemyk munnfølelse og fyldig smak.
Varenummer: 151286 | EPD-nummer: | GTIN: 97059361512864
Varenummer: 151286
EPD-nummer:
GTIN: 97059361512864
PRODUSENT: Wulff & Co AS
VAREMERKE: Wulff & Co
1776 produkter i databasen
Ingredienser
Storfe
Allergener
|
|
|
|
|---|---|---|
| Gluten |
|
|
| Skalldyr |
|
|
| Egg |
|
|
| Fisk |
|
|
| Peanøtter |
|
|
| Soya |
|
|
| Melk |
|
|
| Nøtter |
|
|
| Selleri |
|
|
| Sennep |
|
|
| Sesamfrø |
|
|
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
|
| Lupin |
|
|
| Bløtdyr |
|
| Allergen | ||
|---|---|---|
| Gluten |
|
Nei |
| Skalldyr |
|
Nei |
| Egg |
|
Nei |
| Fisk |
|
Nei |
| Peanøtter |
|
Nei |
| Soya |
|
Nei |
| Melk |
|
Nei |
| Nøtter |
|
Nei |
| Selleri |
|
Nei |
| Sennep |
|
Nei |
| Sesamfrø |
|
Nei |
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
Nei |
| Lupin |
|
Nei |
| Bløtdyr |
|
Nei |
Merk at all allergeninformasjon må brukes med varsomhet og kun forstås som veiledende.
Den som tilbereder/serverer mat til en allergiker må alltid lese varens/pakningens ingrediensliste nøye.
Matinfo er ikke ansvarlig for eventuelle feil eller mangler i den oppgitte informasjonen.
Næringsinnhold
Pr. 100 gram.
| Energi | 3 720 kJ/ 889 kcal |
| Fett | 99,00 g |
| hvorav | |
| - Mettede fettsyrer | 45,00 g |
| Karbohydrat | 0,00 g |
| hvorav | |
| - Sukkerarter | 0,00 g |
| Protein | 0,00 g |
| Salt | 0,10 g |
| * av daglig referanse inntak | |
Produktinformasjon
| Opprinnelsesland | Namibia |
| Opphavsland | Namibia |
| Varegruppe | |
| Varenummer | 151286 |
| EPD-nummer | |
| GTIN | 97059361512864 |
| GTIN2 | 96004740024415 |
| GTIN3 | |
| Opprettet dato | 25.06.2025 |
| Oppdatert dato | 03.12.2025 |
Oppbevaring
| Temperatur, min | Ikke oppgitt |
| Temperatur, max. | Ikke oppgitt |
| Holdbarhet, total | Ikke oppgitt |
| Holdbarhet, min. antall dager fra levering til sluttbruker/kjøkken | Ikke oppgitt |
| Lagringsgrad | |
| Holdbarhet etter åpning (kjøl og frysevarer) | Ikke oppgitt |
| Holdbarhet etter tining (fryste varer) | Ikke oppgitt |

















