Pistasjknute gigant 160g
Saftig hveteknute med smak av pistasj. 60 stk i kartong
Varenummer: 100844 | EPD-nummer: 6453351 | GTIN: 07037422008447
Varenummer: 100844
EPD-nummer: 6453351
GTIN: 07037422008447
PRODUSENT: BAXT AS
VAREMERKE: Bakeverket
145 produkter i databasen
Ingredienser
HVETEMEL, vann, sukker, bakemargarin (rapsolje, fullherdet kokos- og rapsolje, vann, kokosolje, emulgator (E471), farge (E160a) og aroma), gjær, brødforbedrer (HVETEMEL, HVETEGLUTEN, sukker, emulgator (E472e, E412 og E322 (rapslecitin)), antiklumpemiddel (e341iii), enzymer, kardemomme, pistasjfyll (MANDLER (21 %), SG palmeolje, HVETEkimolje sitronjuice, rapsolje, potetstivelse, glukosesirup, modifisertstivelse (E1414), fortykningsmidler (E440, E401), salt, aroma, farge (E141, E100), konserveringsmiddel (E202)), melbehandlingsmiddel (E300).
Allergener
|
|
|
|
|---|---|---|
|
Gluten
Hvete |
|
|
| Skalldyr |
|
|
| Egg |
|
|
| Fisk |
|
|
| Peanøtter |
|
|
| Soya |
|
|
| Melk |
|
|
|
Nøtter
Mandel |
|
|
| Selleri |
|
|
| Sennep |
|
|
| Sesamfrø |
|
|
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
|
| Lupin |
|
|
| Bløtdyr |
|
| Allergen | ||
|---|---|---|
|
Gluten
Hvete |
|
Ja |
| Skalldyr |
|
Nei |
| Egg |
|
Nei |
| Fisk |
|
Nei |
| Peanøtter |
|
Nei |
| Soya |
|
Nei |
| Melk |
|
Nei |
|
Nøtter
Mandel |
|
Ja |
| Selleri |
|
Nei |
| Sennep |
|
Nei |
| Sesamfrø |
|
Nei |
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
Nei |
| Lupin |
|
Nei |
| Bløtdyr |
|
Nei |
Merk at all allergeninformasjon må brukes med varsomhet og kun forstås som veiledende.
Den som tilbereder/serverer mat til en allergiker må alltid lese varens/pakningens ingrediensliste nøye.
Matinfo er ikke ansvarlig for eventuelle feil eller mangler i den oppgitte informasjonen.
Næringsinnhold
Pr. 100 gram.
| Energi | 1 171 kJ/ 278 kcal |
| Fett | 7,70 g |
| hvorav | |
| - Mettede fettsyrer | 2,90 g |
| Karbohydrat | 45,00 g |
| hvorav | |
| - Sukkerarter | 11,00 g |
| Kostfiber | 1,90 g |
| Protein | 7,10 g |
| Salt | 0,50 g |
| * av daglig referanse inntak | |
Produktinformasjon
| Opprinnelsesland | Norge |
| Opphavsland | Norge |
| Varegruppe | |
| Varenummer | 100844 |
| EPD-nummer | 6453351 |
| GTIN | 07037422008447 |
| GTIN2 | |
| GTIN3 | |
| Opprettet dato | 08.03.2024 |
| Oppdatert dato | 23.09.2024 |
Oppbevaring
| Temperatur, min | -26 grader (C) |
| Temperatur, max. | -18 grader (C) |
| Holdbarhet, total | 250 dager |
| Holdbarhet, min. antall dager fra levering til sluttbruker/kjøkken | 50 dager |
| Lagringsgrad | |
| Holdbarhet etter åpning (kjøl og frysevarer) | Ikke oppgitt |
| Holdbarhet etter tining (fryste varer) | Ikke oppgitt |
Tilberedning
| Stekes | Tines på kjøl i minst 10 timer. Heves i romtemperatur i 2,5 – 3 timer eller i heveskapet ca 60 min. Stekes på 170°C i 14 – 16 min. Viktig at produktet er tildekket under hele prosessen! |

















