SPRØBAKTE FISKEFILETER
500 GRM
Findus Sprøbakte fiskefileter er saftig, smakfull fisk panert med en crispy kavring med fullkorn. Lett å lage, lett å spise - og ikke minst lett å like! Middagen smaker så godt at selv den mest skeptiske kommer til å lure på om det er mer på kjøkkenet. Sprøbakte fiskefileter har et lavt innhold av mettet fett, og inneholder hele 64 % fisk. Ovnsbak fisken helt uten fett for det aller beste resultatet. (500G)
Varenummer: 59050 | EPD-nummer: 4701686 | GTIN: 07310500173702
Varenummer: 59050
EPD-nummer: 4701686
GTIN: 07310500173702
INFORMASJONSEIER: Findus Norge AS
PRODUSENT: Findus Norge AS
VAREMERKE: Findus
198 produkter i databasen
Ingredienser
Fisk, Alaska Pollock (Theragra chalcogramma) (64%), Kavring (10%) (Hvetemel, Fullkornhvetemel 33%, gjær, salt), rapsolje, vann, hvetemel, maismel, rismel, stivelse, salt, pepper ekstrakt
Allergener
|
|
|
|
|---|---|---|
|
Gluten
Hvete |
|
|
| Skalldyr |
|
|
| Egg |
|
|
| Fisk |
|
|
| Peanøtter |
|
|
| Soya |
|
|
| Melk |
|
|
| Nøtter |
|
|
| Selleri |
|
|
| Sennep |
|
|
| Sesamfrø |
|
|
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
|
| Lupin |
|
|
| Bløtdyr |
|
| Allergen | ||
|---|---|---|
|
Gluten
Hvete |
|
Ja |
| Skalldyr |
|
Nei |
| Egg |
|
Nei |
| Fisk |
|
Ja |
| Peanøtter |
|
Nei |
| Soya |
|
Nei |
| Melk |
|
Nei |
| Nøtter |
|
Nei |
| Selleri |
|
Nei |
| Sennep |
|
Nei |
| Sesamfrø |
|
Nei |
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
Nei |
| Lupin |
|
Nei |
| Bløtdyr |
|
Nei |
Produktet kan inneholde spor av: Melk
Merk at all allergeninformasjon må brukes med varsomhet og kun forstås som veiledende.
Den som tilbereder/serverer mat til en allergiker må alltid lese varens/pakningens ingrediensliste nøye.
Matinfo er ikke ansvarlig for eventuelle feil eller mangler i den oppgitte informasjonen.
Næringsinnhold
Pr. 100 gram.
| Energi | 707 kJ/ 168 kcal |
| Fett | 7,30 g |
| hvorav | |
| - Mettede fettsyrer | 0,50 g |
| Karbohydrat | 13,00 g |
| hvorav | |
| - Sukkerarter | 1,40 g |
| Kostfiber | 1,70 g |
| Protein | 12,00 g |
| Salt | 0,82 g |
| * av daglig referanse inntak | |
Produktinformasjon
| Opprinnelsesland | Frankrike |
| Opphavsland | USA |
| Varegruppe | Frossen fisk |
| Varenummer | 59050 |
| EPD-nummer | 4701686 |
| GTIN | 07310500173702 |
| GTIN2 | 7310500173726 |
| GTIN3 | |
| Opprettet dato | 22.11.2017 |
| Oppdatert dato | 03.02.2025 |
Oppbevaring
| Temperatur, min | -30 grader (C) |
| Temperatur, max. | -18 grader (C) |
| Holdbarhet, total | 450 dager |
| Holdbarhet, min. antall dager fra levering til sluttbruker/kjøkken | 50 dager |
| Lagringsgrad | |
| Holdbarhet etter åpning (kjøl og frysevarer) | Ikke oppgitt |
| Holdbarhet etter tining (fryste varer) | Ikke oppgitt |
Tilberedning
| Ovnsbakes | VARMLUFTSOVN 200°C, 15 min STEKEOVN 225°C, 15-17 min. Legg den dypfryste fisken på en stekeplate dekket med bakepapir, og stek i 15-17 minutter. Stek kun i 15 minutter hvis du benytter varmluftsovn. |

















