Quinoa 400g
100 Per
GoGreen Quinoa kan brukes som et alternative til couscous, ris og pasta. Kok gjerne quinoa med krydder og urter eller buljong for å få variasjon. Det er også godt å blande quinoa med pesto og ha det som en base i en salat.
Varenummer: 101066 | EPD-nummer: 1474790 | GTIN: 07312787710489
Varenummer: 101066
EPD-nummer: 1474790
GTIN: 07312787710489
INFORMASJONSEIER: Lantmännen Cerealia AS
PRODUSENT: Lantmännen Cerealia AS
VAREMERKE: GoGreen
19 produkter i databasen
Ingredienser
Quinoa
Allergener
|
|
|
|
|---|---|---|
| Gluten |
|
|
| Skalldyr |
|
|
| Egg |
|
|
| Fisk |
|
|
| Peanøtter |
|
|
| Soya |
|
|
| Melk |
|
|
| Nøtter |
|
|
| Selleri |
|
|
| Sennep |
|
|
| Sesamfrø |
|
|
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
|
| Lupin |
|
|
| Bløtdyr |
|
| Allergen | ||
|---|---|---|
| Gluten |
|
Nei |
| Skalldyr |
|
Nei |
| Egg |
|
Nei |
| Fisk |
|
Nei |
| Peanøtter |
|
Nei |
| Soya |
|
Nei |
| Melk |
|
Nei |
| Nøtter |
|
Nei |
| Selleri |
|
Nei |
| Sennep |
|
Nei |
| Sesamfrø |
|
Nei |
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
Nei |
| Lupin |
|
Nei |
| Bløtdyr |
|
Nei |
Merk at all allergeninformasjon må brukes med varsomhet og kun forstås som veiledende.
Den som tilbereder/serverer mat til en allergiker må alltid lese varens/pakningens ingrediensliste nøye.
Matinfo er ikke ansvarlig for eventuelle feil eller mangler i den oppgitte informasjonen.
Næringsinnhold
Pr. 100 gram.
| Energi | 1 600 kJ/ 380 kcal |
| Fett | 6,10 g |
| hvorav | |
| - Mettede fettsyrer | 0,70 g |
| Karbohydrat | 64,00 g |
| hvorav | |
| - Sukkerarter | 2,00 g |
| Kostfiber | 7,00 g |
| Protein | 14,00 g |
| Salt | 0,01 g |
| * av daglig referanse inntak | |
Produktinformasjon
| Opprinnelsesland | Sverige |
| Opphavsland | Sverige |
| Varegruppe | Lagringsstabile grønnsaker |
| Varenummer | 101066 |
| EPD-nummer | 1474790 |
| GTIN | 07312787710489 |
| GTIN2 | 017312787710486 |
| GTIN3 | |
| Opprettet dato | 31.03.2020 |
| Oppdatert dato | 24.05.2022 |
GPC Kategori
| Segment | Mat/drikke/tobakk |
| Familie | Tilberedt/konservert mat |
| Klasse | Kornbaserte produkter/måltider |
| Brick kode | Kornbaserte produkter/måltider – spiseklar – smakstilsatt (tørrvare) |
Oppbevaring
| Temperatur, min | 4 grader (C) |
| Temperatur, max. | 25 grader (C) |
| Holdbarhet, total | 730 dager |
| Holdbarhet, min. antall dager fra levering til sluttbruker/kjøkken | Ikke oppgitt |
| Lagringsgrad | |
| Holdbarhet etter åpning (kjøl og frysevarer) | Ikke oppgitt |
| Holdbarhet etter tining (fryste varer) | Ikke oppgitt |
Tilberedning
| Kokes | For 2 personer, beregn 1 dl (ca 90 g) quinoa og 2 del vann. 1. Skyll quinoaen godt i varmt vann. 2. Ha quinoaen i nytt kokende vann. 3. Kokes med lokk på svak varme i ca 15 minutter. |

















